Chovatelé dobytka vypískali Macrona na zemědělské výstavě

Několikaminutový pískot chovatelů hovězího dobytka dnes přivítal francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, když dorazil na mezinárodní zemědělskou výstavu na jihu Paříže. Vypjatá atmosféra se podle francouzského tisku dala čekat, zemědělcům se totiž nelíbí připravovaná dohoda Evropské unie a jihoamerického obchodního bloku Mercosur, díky níž by EU více otevřela svůj trh hovězímu masu z jihoamerických zemí.

Proti dohodě s Argentinou, Brazílií, Paraguayí a Uruguayí francouzští zemědělci po celé zemi opakovaně demonstrovali. Obávají se, že do EU by se z Jižní Ameriky mohlo dostat až 70 tisíc tun hovězího masa ročně. Podle nich je to ale nekalá konkurence, neboť tamní producenti mají daleko nižší náklady a v porovnání s Evropou nemusejí splňovat přísné požadavky na kvalitu a hygienu.

Macron ale podle agentury AFP už ve čtvrtek řekl, že je mu lhostejné, v jaké atmosféře bude na zemědělském salonu přijat. Dodal, že se soustředí pouze na budování "zemědělské tváře Francie příštích let". Loni, když Macron ještě nebyl šéfem Elysejského paláce, dostal na této zemědělské výstavě vejcem. Letos jeho úřad oznámil, že prezident si s sebou pro jistotu bere více obleků.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down