22.05.2006 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chovatelé drůbeže nejsou spokojeni

Zástupci ministerstva zemědělství, Agrární komory ČR a zpracovatelů jednali v závěru druhého květnového týdne o osmi možných podpůrných programech pro drůbežáře, kteří byli postiženi vlivem ptačí chřipky na trh. Informoval o tom vedoucí odboru komunikace MZe Libor Vacek s tím, že návrhy budou předloženy Evropské komisi.

Podrobnosti však neuvedl a konkrétnější nechtěl být ani viceprezident Agrární komory Pavel Novotný, který se jednání účastnil. Pro náš týdeník nicméně řekl, že návrh, který jde do Bruselu v žádném případě nenaplňuje představy chovatelů. „Je to postaveno na principu, že odškodněni budou pouze ti, kteří omezí výrobu, což je pro nás nepřijatelné,“ řekl. Podle jeho slov však, v Evropě dochází k výraznému oživení cen drůbeže, takže lze předpokládat, že k němu dojde i u nás.
Ani prezident AK Jan Veleba není s návrhy na opatření spojen. „Budeme zjišťovat jaká opatření navrhují v této věci ostatní země, zejména ty sousední, a pokud se budou lišit od těch našich, a budou pro chovatele výhodnější, budeme opět jednat,“ řekl Veleba
MZe již počátkem dubna navrhlo pro drůbežáře náhrady za dočasné omezení produkce, což se AK nelíbilo a požadovala pomoc rozšířit alespoň o kompenzace za skladování přebytků a také příspěvek k farmářským cenám pro chovatele drůbeže.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 138MB (27.6% of 500MB)