05.05.2005 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chránit lesy před požáry musí vlastníci a jejich uživatelé

Ministerstvo zemědělství vyhlásilo otevřené zadávací řízení o veřejnou zakázku na „Zajištění letecké hasičské služby v roce 2005 ve vymezených částech ČR (LHS)“ s tím, že doba plnění měla být zahájena 1. května. Nabídky byly podány dvěma dodavateli, z nichž hodnotící komise vybrala uchazeče s nižší nabídkovou cenou. Vzhledem k podaným námitkám druhého z uchazečů proti posouzení a hodnocení nabídek, kterým nebylo zadavatelem vyhověno, a k ustanovení zákona o veřejných zakázkách, není možné minimálně do 20. června 2005 uzavřít smlouvu o zajištění LHS. Požární ochrana musí být proto zajištěna vlastníky a uživateli lesů, upozornil mluvčí MZe Martin Severa.

Z této povinnosti jsou vyjmuty lokality ve kterých provádí leteckou hlídkovou činnost Letecká služba Policie ČR. Jde o území kategorie B8 - Benešovsko, území kategorie B9 - Blanensko, území kategorie C11 - Dolní Polabí a území kategorie C12 - Střední Polabí a Žďárské vrchy, viz. dále. Přehled kontrolovaného území v členění podle katastrálních území se v současné době zpracovává a bude zveřejněn do 10. 5. 2005 na internetových stránkách MZe.
Ministerstvo zemědělství zabezpečuje LHS ze svého rozpočtu jako službu vlastníkům lesů na území ČR již od roku 1993. A to v úzké spolupráci s GŘ Hasičského záchranného sboru ČR (HZS), podnikem Lesy ČR a od roku 2001 též s Leteckou službou Policie ČR. Hlavním úkolem je provádění hlídkové činnosti v době zvýšeného nebezpečí vzniku lesních požárů s cílem jejich včasného zjištění, lokalizace a uhašení v součinnosti s pozemními jednotkami HZS. Z hlediska prevence a ochrany lesů před požáry je LHS účinným systémem, který prokazatelně snižuje škody působené lesními požáry.
Podrobné vymezení území, kde provádí hlídkovou činnost Letecká služba Policie ČR
B8 - Benešovsko,
bývalý okres Praha hlavní město
Písek (sever. část)
Tábor (sever. část)
Strakonice (severovýchod. část)
Pelhřimov (západ. část)
Benešov
Příbram (východ. část)
Beroun (východ. část)
Praha západ
Praha východ (jižní část)
Kutná Hora (západ. část)
Kolín (západ. část)
Kladno (jihovýchod. část)

B9 - Blanensko,
Brno město
Brno venkov (východ. část)
Vyškov (sever. část)
Blansko
Prostějov (jihozápad. část)

C11 - Dolní Polabí,
Litoměřice
Louny (severozápad. část)
Mělník
Kladno
Praha-východ.(sever.část)
Praha- západ. (sever. část)
Chomutov (jihovýchod. část)
Most (jihovýchod. část)
Teplice (jihovýchod. část)
Ústí n/L. ( západ. část)

C12 - Střední Polabí a Žďárské vrchy
Nymburk
Kolín (východ. část)
Pardubice
Chrudim (sever.část)
Hradec Králové (západ. část)
Jičín (jižní část)
Kutná Hora (sever. část)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down