23.05.2005 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chtějí i nadále vyrábět biolíh

O získání licence na výrobu biolihu chce nadále usilovat společnost Cukrovary TTD, a to přesto, že nepostoupila do užšího kola výběrového řízení o ni. Podle svého prohlášení považuje podmínky výběrového řízení za diskriminační a s pomocí mateřského francouzského koncernu Tereos
chce dosáhnout zrušení tendru. Do dvoukolového výběrového řízení vyhlášenéhu ministerstvem životního prostředí přišlo 15 přihlášek, z nichž komise doporučila osm.

Ve druhém kole bude vybráno z těchto osmi pět, mezi něž se rozdělí celkový stanovený objem dva miliony hektolitrů. Vedení firmy Cukrovary TTD se domnívá, že podmínky výběrového řízení jsou diskriminační, pokud jde o výrobní technologii, protože preferuje technologii Katzen, která jediná vyhovuje stanoveným kritériím. Do uzšího výběru údajně také pstoupily firmy, které s výrobou lihu nemají zkušenosti, nespolupracují se zemědlci a nemají ani potřebné ekonomické zázemí k postavení lihovaru. Mateřský koncern Cukrovarů TTD Tereos vyrábí v současné době v celosvětovém měřítku 3,65 milionu hektolitrů bioetanolu ročně s plánovaným navýšením na výrobu osm milionů hektolitrů v roce 2007. Nechybí tedy ani zkušenosi ani prostředky ke stavbě a provozování lihovaru.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 6MB (1.2% of 500MB)