Chutná hezky. Jihočesky pojedenácté

K účasti na již jedenáctém ročníku soutěže o známku Chutná hezky. Jihočesky (CHJ)
zve výrobce potravin Regionální agrární komora Jihočeského kraje. Zapojené subjekty z řad zemědělců i potravinářů mohou přihlásit jídlo a nápoje jihočeského původu do jedenácti kategorií, maximálně však deset produktů. Příjem přihlášek končí 27. března letošního roku. Uvedla to ředitelka komory Hana Šťastná.

Výběr elitních jihočeských potravin zajistí nezávislé komisní posuzování produktů prostřednictvím vícekriteriálního bodovacího systému poslední květnovou středu. „Největší šanci získat známku CHJ mají dobroty zrozené z maximálního podílu jihočeských surovin, výrobky lahodící oku, čichovým i chuťovým buňkám. Také název a obal výrobku vyjadřující regionální příslušnost přinášejí bodové zvýhodnění při poměřování s konvenčními potravinářskými produkty. Jednou z podmínek přijetí potravin a nápojů do soutěže CHJ je jejich aktuální dostupnost v maloobchodě nebo v přímém prodeji,“ uvedla Šťastná.

Vyhlášení výsledků letošní soutěže se uskuteční při příležitosti konání premiérového ročníku gastronomického festivalu Bosch Fresh na českobudějovickém výstavišti první květnovou sobotu.*

Podrobná pravidla soutěže jsou dostupná na http://www.chutnahezkyjihocesky.cz/soutez

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down