Čím kratší řezanka, tím více JUMBO

Výkonnostní senážní vozy JUMBO od společnosti Pöttinger jsou o dva kroky napřed. S důrazem na kvalitu řezu jde světový lídr na trhu samosběracích vozů ještě dál. Nové JUMBO 8000 řeže píci téměř o 30 procent kratší: To znamená ještě vyšší kvalitu krmiva bez ztráty příkonu. S jisticím momentem až 3 500 Nm je dosažitelná vyšší průchodnost než u samojízdné sklízecí řezačky.

Přesvědčivá technika

Při současném stavu samosběracích vozů jsou dosažitelné řezné délky od 34 mm. Díky nové koncepci pohonu, rotoru a řezací jednotce s 65 noži s roztečí 25 mm může JUMBO 8000 dosáhnout délky řezu, která je téměř o 30 procent kratší než dříve. Nový koncept vyžaduje pouze o 15 procent více příkonu. Každý nůž je proti přetížení samostatně jištěný. Uvolňovací síla je přizpůsobena vysoké průchodnosti. Automatika plnění nyní zpracovává informace z přídavného volitelného senzoru na nosníku stěrek. Proces plnění ložného prostoru je optimalizován až čtyřmi senzory (točivý moment rotoru, hydraulické tlaky atd.). Nová technologie senzorů určuje předběžné zhutnění píce přímo nad rotorem a aktivuje dno stěrek dříve, než dojde k poškození krmiva. JUMBO 8000 tak dokáže vždy optimálně využít ložný prostor bez ohledu na sklízenou plodinu.

Krátká řezanka pro větší užitkovost

Základním požadavkem každého farmáře je sklizeň travní senáže v optimální kvalitě a tím zvýšit užitkovost skotu. Jedním z hlavních faktorů ovlivňujících kvalitu krmiva je teoretická délka řezu. Přesně zde přichází JUMBO s důrazem na jedinečnou kvalitu řezu. Délka řezanky s následným zhutněním na žlabu vedou k rychlejšímu snížení hodnoty pH, což zásadně ovlivňuje kvalitu vyráběného krmiva. Snížení rizika nesprávné konzervace má příznivý vliv na stabilitu travní senáže. Hodnotné krmivo má pozitivní vliv na zdraví a užitkovost skotu. Stravitelnost, vůně a chuť dodaného krmiva rozhodují o tom, zda vaše zvířata konzumují základní krmivo ve velkém množství nebo ne.

Výhody na první pohled

Další výhodou krátké délky řezanky JUMBO 8000 je o 10 procent vyšší využití ložného prostoru ve srovnání s vozem s roztečí nožů 34 mm. Větší hospodárnosti sklizně je dosaženo díky vyšší užitečné hmotnosti vozu. Zkrácený materiál se pozitivně projeví i při následném udusání na žlabu. I zde lze snížit strojní a personální náklady na rozhrnování a zhutňování. I přes relativně malou rozteč nožů 25 mm je možné použít plně automatickou brusku nožů AUTOCUT. To také šetří palivo a čas. AUTOCUT zaručuje neustále ostré nože po celou dobu sklizně. V důsledku toho lze požadavky na příkon a spotřebu PHM snížit až o 20 procent.*

Vaše výhody s automatickou bruskou AUTOCUT:
-        Vždy ostré nože.
-        Výrazně snížené nároky na údržbu.
-        Plně automatické broušení celé sady nožů pouhým stisknutím tlačítka.
-        Nastavitelná brusná hlava pro dokonalé přizpůsobení tvaru nože.
-        Stupeň broušení nastavitelný podle potřeby.
-        Konstantní opotřebení všech nožů.
S novým JUMBO 8000 s roztečí nožů 25 mm ukazuje Pöttinger, jak lze píci sklízet ještě kvalitněji a efektivněji.  Spokojení praktici z mnoha zemí potvrzují: „Délka řezanky pozitivně ovlivňuje zdraví skotu. Kromě úspory nákladů lze se systémem senážního vozu zaručit nejlepší kvalitu krmiva.“

Ing. Zdeněk Bílý
A. Pöttinger, spol. s r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down