19.10.2000 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Členové Agroporku mají mít platby jisté

Odbytové družstvo Agropork intenzívně jedná s rozhodujícími masokombináty o obchodních podmínkách na příští rok. Za sebou má také změny pravidel společného obchodování. Podle nich družstvo zaručuje každému členu, že za svoji produkci dostane zaplaceno.

"I když dojde ke kolizi v některém z masokombinátů z důvodu vyhlášení konkursu nebo likvidace, mají chovatelé jistotu, že jejich pohledávky za Agroporkem budou stoprocentně kryty," vysvětlil předseda představenstva Jaroslav Míl zásadní změnu, kterou členové družstva odsouhlasili koncem září. K rozložení rizik bude sloužit společný fond, kam budou přispívat solidárně všichni členové. Příspěvek do fondu není podle Míla přesně stanoven. "Bude vycházet z toho, kolik peněz bude ohroženo," naznačil. Zdůraznil, že toto opatření se týká nejen příštích let, ale už i letošního roku.
Nynější příznivé nákupní ceny prasat příliš nemotivují výkrmce ke vstupu do odbytového družstva. Pro ty, kteří o tomto kroku přemýšlejí, má Agropork důležitou zprávu. Kdo se rozhodne ještě letos, bude mít stejné vstupní podmínky jako dosud. Po novém roce bude"vstupenka" dražší. Jak upřesnil předseda Míl, na první půlrok příštího roku vzroste poplatek o pět haléřů za vyprodukovaný kilogram prasete. Časem se zvýší až o desetihaléř.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down