08.05.2007 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Co chutná nejvíc hezky jihočesky

Regionální agrární komora Jihočeského kraje vyhlásila soutěž nazvanou Chutná hezky Jihočesky, ve které se bude vybírat nejlepší potravinářský výrobek regionu. Informovala o tom ředitelka komory Hana Hricová.

Do soutěže se mohou přihlásit výrobci pečiva, mléčných a masných výrobků i další producenti potravin. Cílem prvního ročníku soutěže, kterou zaštítil jihočeský krajský úřad je propagovat regionální výrobce a jejich produkty, Komora oslovila na 100 výrobců pečiva, masa a mléčných výrobků z kraje. Ti se mohou se svými produkty hlásit do 31. května, každá z firem může do soutěže přihlásit deset potravin, které považuje ve svém oboru za zajímavé či ojedinělé. Nejlepší a nejchutnější potraviny vybere hodnotitelská komise. "Podmínkou je, aby firmy vyráběly pouze na území Jihočeského kraje," uvedla Hricová. Účast již přislíbila například mlékárna Madeta i další společnosti.
Vítězný produkt z jihu Čech získá logo Chutná hezky jihočesky, jeho výrobce dostane certifikát a skleněný pohár. Výsledky budou vyhlášeny 9. června v rámci Slavností piva v Českých Budějovicích. Firmy, které se soutěže zúčastní, zde budou moci prezentovat všechny své produkty.
Podobné soutěže se konají i v jiných krajích. Například druhým rokem vyhlašují nejlepší potraviny regionu ve Zlínském kraji, název soutěže je Perla Zlínska.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down