03.11.2006 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ČR i Německo odmítnou v Bruselu návrh na zvýšení spotřební daně u piva

Česká republika a Německo mají na návrh o zvýšení spotřební daně z piva stejný názor, obě země jej zamítnou. Shodli se na tom dnes v Berlíně ministr financí ČR Vlastimil Tlustý a jeho německý protějšek Peer Steinbrück. Oba ministři jsou přesvědčeni, že Evropská komise zájmu zemí s tradičně silným pivovarnickým průmyslem vyhoví a připustí výjimku.

Jednání o spotřební dani z piva bude pokračovat na zasedání Rady ECOFIN v úterý 7. listopadu v Bruselu. Berlínskou vládu podpořila i horní parlamentní komora Spolková rada, která je shromážděním německých zemí. Odmítá zvýšení pivní daně, považuje ho za neúnosné. Zároveň vyzvala vládu, aby se v Bruselu udělala vše pro to, aby příslušný záměr Evropské unie nevstoupil v platnost.
Podle návrhu Evropské unie by měla Česká republika a dalších šest států zvýšit od roku 2008 do 2010 spotřební daň z piva zhruba o pětinu. Z půllitru piva by tak stát vybral asi o 30 haléřů více než nyní. Kvůli dodatečným nákladům by se v Česku cena zvýšila až o korunu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down