26.06.2007 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ČR nemá oficiální informaci o zákazu dovozu drůbeže do Ruska

Státní veterinární správa ČR nemá žádnou oficiální informaci o tom, že Ruská federace pozastavila dovoz živé drůbeže a výrobků z drůbežího masa z České republiky. Agroweb o tom informovala tisková mluvčí MZe Táňa Králová.

Informace o zastavení dovozu drůbeže z ČR do Ruské federace se objevila v médiích už na sklonku minulého týdne. Česká strana ale doposud žádnou oficiální informaci o tomto rozhodnutí nemá.
„Státní veterinární správa neobdržela od krajských veterinárních správ ani Městské veterinární správy v Praze žádnou informaci o tom, že by k takovému pozastavení došlo. Stejně tak neobdržela od Ruské federální služby pro veterinární a fytosanitární dozor informaci o zákazu dovozu z ruské strany,“ uvedl ministr zemědělství ČR Petr Gandalovič.
V současné době je podle jeho slov v platnosti osvědčení pro vývoz jednodenních mláďat a násadových vajec kura domácího, krocana domácího, kachny domácí a husy domácí z EU do Ruské federace a veterinární osvědčení pro vývoz drůbežího masa a syrových polotovarů z drůbežího masa z EU do Ruské federace. Mezi zpracovateli živočišných produktů schválených a registrovaných pro vývoz do Ruské federace figuruje několik provozů zpracovávajících drůbeží maso (Rabbit Trhový Štěpánov a.s., Jihočeská drůbež a.s., MSDZ PROMT a.s., Kostelecké uzeniny a.s. a Xaverov a.s.).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down