28.02.2001 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ČR udělala další krok ke společnému trhu unie

V průběhu zasedání Evropské rady ministrů zahraničních věcí Evropské unie byla podepsána dohoda o usnadnění obchodu mezi Českou republikou a EU. „Protokol Evropské dohody o prohlášení o shodě“ poprvé rozšíří využívání určitých výhod společného trhu Společenství také na kandidátské země. Podpis této dohody představuje důležitý krok směrem k vytvoření jednotného trhu EU v těch oblastech průmyslu, kde Česká republika přizpůsobila svou legislativu legislativě EU. Podobná dohoda byla dnes podepsána také mezi Maďarskem a EU.

Dohodu podepsal za EU komisař zodpovědný za otázky obchodu Pascalem Lamy a za předsednictví EU ministr obchodu Švédského království Leif Pagrotsky. Za Českou republiku dohodu připojil svůj podpis vedoucí České mise při EU velvyslanec Libor Sečka.
Protokol Evropské dohody o prohlášení o shodě představuje dohodu s kandidátskou zemí, v rámci které probíhá vzájemné uznávání na základě legislativy EU (tzv. acqius communautaire). Dohoda zajištuje vzájemné uznávaní průmyslových produktů, které jsou legálně umístněny na trhu smluvních stran.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down