23.11.2006 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ČR zřejmě nedodrží zvýšení podílu podíl elektřiny z obnovitelných zdrojů podle záměru EU

Po setkání ministrů energetiky Evropské unie v Bruselu uvedl náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Hüner, že České republice se zřejmě nepodaří zvýšit podíl elektřiny z obnovitelných zdrojů na celkové produkci elektřiny na osm procent. Domnívá se, že cíle nejsou postaveny reálně, protože výroba elektřiny z těchto zdrojů je třikrát dražší než z klasických zdrojů.

Z obnovitelných zdrojů nyní pochází kolem šesti procent celkové spotřeby energie v Evropské unii. Ta hodlá tento podíl do roku 2010 zdvojnásobit. V rámci tohoto záměru má Česká republika dosáhnout osmiprocentního podílu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů. Nyní je ČR na 3,8 procenta instalovaného výkonu, uvedl Hüner. Dodal, že podle České republiky je prosazování obnovitelných zdrojů netržní prvek zaváděný do tržního prostředí. Podle něj je třeba vymyslet jednotný a efektivní způsob, jak tyto prvky zavést na trh dostat. Řekl, že Česká republika chce v tomto směru zejména podporovat výrobu energie z biomasy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down