Čtyři zlaté medaile vynesla moravským a českým vinařům americká soutěž vín

Americká soutěž vín San Francisco International Wine Competition 2016 vynesla moravským a českým vinařům čtyři velké zlaté medaile a další kovy. Informoval o tom Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které účast vinařů z České republiky v USA zajistilo. Podle něj dvě velké zlaté medaile znamenaly ocenění pro absolutně nejlepší vína odrůd Ryzlink rýnský a Rulandské bílé.

V San Francisco International Wine Comptetition, která je podle Kršky největší v USA, se každoročně utká přes 4500 vzorků vín z celého světa. Čtyři velké zlaté medaile dostalo víno Ryzlink rýnský, VOC 2015 z vinařství Vinice Hnanice, které bylo zároveň vyhlášeno nejlepším Ryzlinkem rýnským soutěže. Dále bylo velkou zlatou medailí oceněno Rulandské bílé, pozdní sběr 2015 z Vinařství Pavlov, které rovněž získalo cenu za absolutně nejlepší víno dané odrůdy. Velkou zlatou získalo i Rulandské bílé, pozdní sběr 2015 z Vinařství Skoupil a Rulandské šedé, výběr z bobulí 2015 z vinařství Lahofer. Zisk čtyř velkých zlatých medailí a dvě odrůdová vítězství jsou výsledky, které jsou vysoce nad loňským už tak úspěšným působením v San Franciscu. Zároveň patří k tomu vůbec nejlepšímu, čeho se naši vinaři od mezinárodních porotců kdy dočkali, uvedl Krška.

Kromě velkých zlatých medailí získala česká a moravská vína 10 zlatých, 34 stříbrných a 36 bronzových medailí.

San Francisco International Wine Competition je podle Kršky největší a nejvlivnější soutěží vín v USA a její letošní už 36. ročník potvrdil také její pozici mezi nejdéle konanými soutěžemi vín na světě. Na akci se potkávají vinařští profesionálové s odbornou veřejností a zástupci oborových médií.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down