09.03.2006 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cukerní pořádek se v ČR nemění

Ministerstvo zemědělství respektuje středeční rozhodnutí Ústavního soudu ČR (ÚS), které se týkalo vládního nařízení, kterým se rozděluje kvóta na produkci cukru v České republice. Vítá zároveň, že podle nálezu soudu je systém dělení kvóty mezi jednotlivé cukrovary v pořádku a v souladu s ústavou, a že ÚS tak nevyhověl stížnosti skupiny poslanců na základní princip vládního nařízení, jež výrobu cukru kvótami regulovalo, sdělil mluvčí ministerstva Tomáš Loskot.

Ministerstvo zemědělství s uspokojením konstatuje, že situace na trhu s cukrem se nemění a nástroje systému společné organizace trhů v tomto odvětví podle nařízení vlády č. 548/2005 Sb. zůstávají v platnosti (jde o změnu kvóty A a B, oznámení o převodu části vyrobeného cukru, žádost o započtení vyrobeného cukru, převod kvóty v důsledku změn vlastnických nebo uživatelských, uzavření cukrovaru, minimální cena cukrovky, výrobní náhrada a poskytování informací).
Stejně tak se nemění individuální produkční kvóty cukru právoplatně přidělené ve správním řízení Státním zemědělským intervenčním fondem a snížené na základě nařízení komise (ES) č. 1609/2005 z 30. září 2005, kterým se pro hospodářský rok 2005/2006 snižuje v odvětví cukru zaručené množství v rámci produkčních kvót, a předpokládané maximální požadavky na zásobování rafinérií v rámci preferenčních dovozů zůstávají nadále v platnosti, protože Ústavní soud ČR shledal klíč pro přidělení individuální produkční kvóty v souladu s Ústavou.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down