30.08.2004 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cukrovar má kvůli kvótám horší výsledky

Cukerním kvótám přičítá společnost Cukrovar Vrbátky skutečnost, že za letošní první pololetí jí poklesly tržby a hrubý zisk. Ten se jí meziročně snížil na 41,07 milionu korun ze 104,6 milionu korun. Tržby poklesly z loňských 355,5 milionu korun na 267,1 milionu Kč.

Horší hospodářský výsledek vedení firmy vysvětluje zejména nižší stanovenou produkční kvótou cukru a nižšími tržbami za cukr. Firma by chtěla rozšířit okruh odběratelů, což ale není možné kvůli stanovené kvótě 20.200 tun cukru. "Toto množství odpovídá přibližně 70 procentům výroby z minulých let a bude mít i v budoucnu dopad do nižších tržeb za cukr, a tedy i nižšího zisku," uvádí se ve zprávě společnosti zveřejněné na internetu.
Ve druhém pololetí plánuje společnost prodej zhruba 10.000 tun cukru včetně exportu za ceny, které pravděpodobně ovlivní zvýšená výkupní cena cukrové řepy. Cukrovar předpokládá, že letošní zisk zůstane na úrovni loňského roku, kdy společnost vykázala čistý profit 54,1 milionu korun. Vloni firmě klesl čistý zisk meziročně o 10,8 procenta.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down