06.06.2006 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cukrovar Vrbátky vyplatí letos vyšší dividendu než loni

Společnost Cukrovar Vrbátky vyplatí svým akcionářům z loňského čistého zisku hrubou dividendu zhruba 50 korun na akcii. Rozhodla o tom dnešní řádná valná hromada firmy. Loni akcionáři zinkasovali dividendu 40 korun na akcii.

"Navýšení dividendy souvisí s tím, že společnosti loni vzrostl zisk. O vyšší částce se ale neuvažovalo, protože nás čeká regulace výroby, budeme muset platit restrukturalizační dávky," řekl po skončení valné hromady společnosti Václav Řehák.
Cukrovaru Vrbátky loni vzrostl čistý zisk na 66,7 milionu korun. V roce 2004 firma podle nové metodiky zpracování účetních výkazů odpovídající mezinárodním standardům vytvořila zisk 3,1 milionu korun. Cukrovaru však loni klesly tržby za prodej vlastních výrobků a služeb. Meziročně se snížily z 507,8 milionu korun v roce 2004 na 415,3 milionu korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 44MB (8.8% of 500MB)