23.06.2008 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cukrovar Vrbátky zvýší dividendu

Akciová společnost Cukrovar Vrbátky vyplatí svým akcionářům z loňského čistého zisku 9,9 milionu korun hrubou dividendu 100 korun na akcii. Na dividendy celkově vynaloží přes šest milionů korun, řekl to ředitel cukrovaru Václav Řehák. Loni akcionáři inkasovali dividendu zhruba 60 korun na akcii.

"Zvýšení dividend bylo přáním akcionářů, nechtěli nechávat více peněz jako nerozdělený zisk," uvedl Řehák. Cukrovaru Vrbátky loni klesl čistý zisk z 56 milionů korun v roce 2006. Společnosti se v uplynulém roce rovněž snížily tržby za prodej vlastních výrobků a služeb. Klesly o 254,9 milionu korun na 342,8 milionu korun.
Loňský hospodářský výsledek podle představenstva společnosti ještě výrazněji ovlivnily dva aspekty, pokles naturální produkce cukru z důvodu stanovené kvóty a jejího dalšího snížení v důsledku "stažení cukru z oběhu" a totální nadprodukce cukru v EU s následným zhroucením jeho ceny.
Zhruba 84 procent akcií Cukrovaru Vrbátky vlastní čtyři fyzické osoby. Dalších asi 16 procent akcií firmy drží drobní akcionáři.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down