Cukrovary a lihovary zvýšily zisk

Společnost Cukrovary a lihovary TTD zvýšila za účetní období od 1. října 2009 do 30. září 2010 čistý zisk o 113 procent na 530 milionů korun. Tržby vzrostly o třináct procent na 4,84 miliardy korun, především díky vyprodání celé produkce tohoto období i zásob z minulého roku. Informoval o tom mluvčí firmy Jakub Hradiský.

Významný vliv na hospodaření cukrovarů v Dobrovici a Českém Meziříčí, balicího centra v Mělníku a lihovarů v Dobrovici a v Chrudimi mělo také snížení plateb do rozpočtu Evropské unie, které se v tomto roce už neprobíhaly.
V kampani 2009/2010 společnost vyrobila 230 000 tun krystalického cukru. Z toho bylo 82 000 tun zabaleno do drobných spotřebitelských balení. V lihovarech společnosti bylo vyrobeno 624 000 hektolitrů surového lihu, 454 000 hektolitrů bezvodého lihu určeného pro přimíchávání do automobilových benzinů a paliva E85, 150 000 hektolitrů jemného lihu a 62 000 tun řepných pelet.
Významným bodem jednání čtvrteční valné hromady společnosti bylo i schválení nového názvu firmy. Akcionáři jednohlasně schválili název Tereos TTD a.s. Do konce dubna bude změna názvu zapsána v obchodním rejstříku a nabude platnosti. Se změnou názvu souvisí i nové logo. To nahradí původní korunku TTD, která se stává obchodní značkou pro výrobky společnosti Tereos TTD.
Důvodem změny názvu je rozhodnutí majoritního vlastníka společnosti francouzského koncernu Tereos o zavedení jednotné identity v celosvětovém měřítku. Společnost Tereos TTD je dnes největším českým producentem cukru a lihu. Skupina Tereos působí v Evropě, Jižní Americe a Africe a v 35 závodech vyrábí z cukrové řepy, cukrové třtiny a obilovin více než 3,6 milionu tun cukru, 17 milionů hektolitrů lihu a bioetanolu a 1,8 milionu tun škrobárenských výrobků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *