13.10.2005 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cukrovary TTD budou pokračovat

Ministr zemědělství Petr Zgarba se dnes sešel s Philippem Duvalem, předsedou představenstva francouzské společnosti Tereos, která je většinovým vlastníkem Cukrovarů TTD. Hlavními tématy rozhovoru byla podle ministra evropská reforma cukerního pořádku a budoucnost firmy TTD na území ČR.

Duval deklaroval, že společnost TTD hodlá u nás i nadále investovat do cukrovarnictví. „Potvrzuji, že naše přítomnost v České republice bude pokračovat a rádi bychom také investovali do výroby lihu,“ řekl s tím, že produkcí lihu hodlá firma nahradit určité ekonomické ztráty, které reforma cukerního pořádku přinese. „Pokud se tato možnost dříve či později neotevře, budeme muset některé továrny zavírat,“ konstatoval Duval. TTD hodlá podle něj v budoucnu produkovat zhruba 2,5 milionu hektolitrů lihu na bázi obilí a 2,5 milionu hektolitrů z cukrové řepy. „Byla by škoda připravit se o možnost zpracovávat řepu na biolíh, výroba cukru bude totiž po reformě obzvláště zranitelná,“ uzavřel.
Podle Zgarby bude u nás probíhat výroba lihu pro bilopaliva v první etapě pouze z obilí, ale následně se otevře i možnost výroby lihu z řepy. „Všude ve světě je výroba lihu spojena s produkcí cukru,“ řekl ministr a dodal, že u nás se začne cukrovka k těmto účelům využívat „v řádu několika let po nastartování výroby lihu z obilovin“.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down