25.06.2007 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CZ Delta koupila společnost Plebo, a.s.

CZ Delta, spol. s r.o. podepsala dne počátkem minulého týdne smlouvu s majiteli společnosti Plebo, a.s., o koupi 100 % akcií. Touto transakcí CZ Delta ještě více posílí své současné postavení jedné z největší plemenářské společnosti v oboru šlechtění skotu v České republice. Agroweb o tom informoval generální ředitel CZ Delta spol. s r.o Vlastimil Dominik.

CZ Delta, spol. s r.o. je součástí holdingu CRV, který patří k předním plemenářským firmám v celosvětovém měřítku. CRV Holding je družstvo, vlastněné asi 37 tisíci nizozemských a vlámských farmářů a má sídlo v Arnhemu (Nizozemí).
CRV Holding zaměstnává celkem 1250 pracovníků a obchoduje ve čtyřiceti zemích světa s asi 50 tisíci přímými zákazníky. Své dceřiné společnosti má kromě ČR také na Novém Zélandu, v Brazílii, Španělsku, Německu a Pákistánu. Ve všech těchto zemích podporuje šlechtění původních národních plemen.
Plebo, a.s., je úspěšnou českou plemenářskou společností, která působí především v oblasti jižní Moravy. Své šlechtitelské programy českého strakatého a holštýnského plemene realizuje s dalšími partnery ve společnosti Plemo, a.s., jejímž prostřednictvím spolupracuje i se zahraničními plemenářskými společnostmi. Zabývá se i šlechtěním prasat, které však není předmětem výše uvedené transakce a bylo vyčleněno do samostatné společnosti.
„Akvizice společnosti Plebo zapadá do dlouhodobé strategie CZ Delta, dále posilovat svou pozici na českém trhu plemenářských služeb. Technologie šlechtění se rychle vyvíjejí a jejich rychlé zavádění do praxe mohou zajistit pouze silné společnosti s potřebným finančním a znalostním zázemím. CZ Delta má již nyní všechny předpoklady k tomu, aby tyto moderní trendy v krátké době na českém trhu uplatnila.“ uvedl Dominik.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 32MB (6.4% of 500MB)