23.08.2002 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CzechTrade má regionální informační místo i v Děčíně

Okresní hospodářská komora Děčín a CzechTrade zřídily další regionální informační místo. Jiří Wedlich, předseda představenstva OHK, a Martin Tlapa, generální ředitel České agentury na podporu obchodu/CzechTrade, podepsali 23. 8. 2002 smlouvu o spolupráci. Děčínská komora tak přebírá štafetu po Okresní hospodářské komoře v Mostě, která plnila činnosti regionálního informačního místa CzechTrade od roku 2000.

Společný projekt CzechTrade s děčínskou HK zahrnuje nefinanční podporu exportu především pro malé a střední exportéry. CzechTrade má zájem podporovat jejich konkurenceschopnost, zejména cestou asistenčních služeb sítě svých zahraničních kanceláří a poskytovat exportní poradenství firmám na míru.
„Zkušenosti ukazují, že není důležitá jen výše finanční podpory poskytovaná exportérům. Nepřímé nástroje jako je know how (vzdělávání exportérů) a asistence v zahraničí má pro firmy větší přínos, než pouhé dotace,“ řekl u příležitosti podpisu smlouvy generální ředitel CzechTrade Martin Tlapa a dodal: „Od vzniku Regionálního informačního místa CzechTrade v Děčíně si slibujeme nejen zpřístupnění služeb CzechTrade firmám v regionu, ale také společné hledání a využití proexportních projektů spolufinancovaných z prostředků EU zejména zapojováním firem do přeshraniční spolupráce prostřednictvím Phare CBC.“
Dále se počítá s marketingovou podporou podle požadavků firem a se zaměřením na aktivní zahraniční marketing s vyhledávání mezinárodních tržních příležitostí, propagací a výrobní spoluprací.
V rámci projektu budou obě strany spolupracovat při výměně informací a pořádání společných akcí a rozvíjet kontakty firem v regionu se zahraničními partnery.
V České republice nyní působí 13 RIM CzechTrade, z toho 12 v regionech a jedno regionální informační místo přímo v pražské centrále agentury.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down