15.01.2003 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CzechTrade má svá zastoupení ve všech regionech České republiky

CzechTrade dnes v Sokolově otevřel patnácté Regionální informační místo CzechTrade. To bude sloužit podnikatelům z celého Karlovarského kraje. Smlouvu o spolupráci v rámci RIM CzechTrade dnes v Karlových Varech slavnostně podepsali generální ředitel agentury CzechTrade Martin Tlapa a předseda představenstva Regionální hospodářské komory Poohří Miroslav Krejčí. Slavnostního podpisu se účastnil také prezident Hospodářské komory ČR Jaromír Drábek.

Společný projekt CzechTrade a Hospodářské komory zahrnuje nefinanční podporu exportu především pro malé a střední exportně orientované firmy. Cílem Regionálního informačního místa je zvyšovat konkurenceschopnost podnikatelů v jednotlivých regionech, vzdělávat je a poskytovat jim potřebné individuální poradenství. K tomu by měly sloužit především asistenční služby zahraničních kanceláří CzechTrade, kterých je dnes 25.
„Jsem rád, že dnes můžeme pomáhat podnikatelům přímo ve všech regionech. Důležité přitom je, že jim nejen přiblížíme naše služby, ale také můžeme lépe sledovat jejich potřeby a pomáhat jim s řešením jejich problémů. Vytvoření kompletní sítě regionálních zastoupení bylo jednou z našich priorit v plánu do roku 2004. To, že se nám tento plán podařilo splnit již dnes je důležité především kvůli blížícímu se vstupu do Evropské unie“, komentuje založení patnáctého RIM CzechTrade Martin Tlapa, generální ředitel agentury CzechTrade.
Jedním z úkolů Regionálního informačního místa je hledání a využití proexportních projektů spolufinancovaných z prostředků EU. CzechTrade a Hospodářská komora také v rámci RIM spolupracují při poskytování marketingové podpory vycházející z požadavků firem a zaměřené na aktivní zahraniční marketing, vyhledávání příležitostí na zahraničních trzích, pomoc s propagačními aktivitami, zakládáním podnikových kooperací aj.
Karlovarský kraj je posledním regionem, do něhož CzechTrade vstupuje touto formou spolupráce. V České republice tak ode dneška působí 15 RIM CzechTrade, z toho 14 v regionech a jedno přímo v pražské centrále agentury.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down