20.12.2002 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CzechTrade otevírá zahraniční kancelář v dánské Kodani

Nová kancelář CzechTrade v Dánsku se již představila dánským podnikatelům. Příležitostí představit se dánské podnikatelské veřejnosti i zástupcům významných dánských institucí byla návštěva české delegace v dánském hlavním městě Kodani.

Nová kancelář CzechTrade bude od ledna 2003 napomáhat českým firmám v hledání partnerů a v pronikání na dánský trh. Dánské firmy mohou služeb CzechTrade využít při vyhledávání vhodných dodavatelů či partnerů v ČR.
„Zastoupení v Kodani je první kanceláří CzechTrade v oblasti Skandinávie. Právě Dánsko může být pro české firmy díky své výhodné poloze, geografické blízkosti, vynikající infrastruktuře a silným vazbám na další skandinávské a baltské ekonomiky vhodným odrazovým můstkem pro další expanzi v celém regionu“, říká k otevření nové kanceláře generální ředitel CzechTrade Martin Tlapa.
Důležitou charakteristikou dánské ekonomiky, kterou se liší od ostatních skandinávských ekonomik, je naprosto rozhodující role malých a středních podniků. Ty tvoří 85 % dánského hospodářství. „V tom je může být velká příležitost pro české firmy, protože zde existuje velké množství potenciálních partnerů v řadě oborů. Na druhou stranu ale může být pro českou firmu velmi obtížné v takovém množství firem perspektivního partnera najít a oslovit. Naším přáním je, aby právě s takovýmito problémy nově otevíraná kancelář CzechTrade v Kodani českým podnikům pomohla“ dodává Martin Tlapa.
V pátek 13. prosince 2002 se v reprezentačních prostorách velvyslanectví České republiky v dánském hlavním městě Kodani uskutečnilo setkání představitelů vlády ČR, velvyslanectví ČR a agentury CzechTrade s dánskými podnikateli a představiteli významných dánských institucí.
Z dánské strany přijali pozvání jak představitelé velkých investorů v ČR (mimo jiné J. H. Nielsen, viceprezident Lego System), tak i vedoucí pracovníci dánských menších a středních firem, které s Českou republikou obchodují. Ze strany dánských institucí byli mj. přítomni B. Riis-Jørgensen, státní sekretář a ředitel dánské Exportní rady, J. Hansen, viceprezident Dánského svazu průmyslu a O. Christoffersen, viceprezident Dánské obchodní komory.
Velvyslankyně M. Košťálová omluvila ve svém úvodním slově českého premiéra Vladimíra Špidlu, který musel pokračovat v jednáních o přistoupení České republiky k EU na probíhajícím summitu, a přivítala ministra financí B. Sobotku a ministra zemědělství J. Palase, se kterými si mohli dánští účastníci vyměnit názory v neformálních rozhovorech.
Představitelé dánských firem byli také přizváni k účasti na vytvářejícím se dánsko-českém podnikatelském klubu. Tato iniciativa velvyslanectví by měla být jakousi platformou pro neformální setkávání mezi představiteli dánských firem, které s ČR obchodují či do naší země investují a zástupci velvyslanectví a agentury CzechTrade a měla by přispět ke zviditelnění naší země mezi dánskou podnikatelskou veřejností.

Kontakt na nově otevíranou kancelář (od ledna 2003):

CzechTrade
Michal Neumann
Vesterbrogade 149
1620 Copenhagen V
Denmark

Tel.: + 45 33 25 33 88
Fax: + 45 33 25 33 89
copenhagen@czechtrade.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down