16.10.2002 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CzechTrade otevřela Regionální informační místo ve Zlíně

Agentura CzechTrade dnes otevřela již 14 Regionální informační místo CzechTrade (RIM). Kancelář ve Zlíně vzniká ve spolupráci s Obchodní a hospodářskou komorou ve Zlíně. Slavnostního podpisu smlouvy se zúčastnil prezident Hospodářské komory ČR Jaromír Drábek, generální ředitel České agentury na podporu obchodu/CzechTrade Martin Tlapa a předseda představenstva Obchodní a hospodářské komory ve Zlíně Lubomír Zelinger.

Společný projekt CzechTrade a zlínské komory se soustředí především na nefinanční podporu exportu pro malé a střední, exportně orientované firmy. Hlavním úkolem je podporovat podnikatele zlínského kraje především s cílem zvyšování jejich konkurenceschopnosti. K tomu by měly pomoci asistenční služby zahraničních kanceláří CzechTrade, vzdělávání pro exportéry a exportní poradenství přímo na míru jednotlivým firmám.
„Regionální informační místa nám umožňují více poznat problémy i možnosti firem v různých regionech. Můžeme díky tomu lépe hledat pro konkrétní firmy zahraniční partnery. Také díky přímému kontaktu můžeme připravovat poradenství nebo semináře zaměřené na specifické problémy firem v daném regionu“, řekl u příležitosti otevření nového RIM generální ředitel CzechTrade Martin Tlapa.
Regionální informační místo CzechTrade ve Zlíně zpřístupní služby CzechTrade firmám v regionu, kromě toho by také mělo sloužit ke společnému hledání a využití proexportních projektů spolufinancovaných z prostředků Evropské unie. CzechTrade a zlínská hospodářská komora budou dále spolupracovat při výměně informací a pořádání společných akcí s cílem rozvíjet obchodní spolupráci firem z regionu se zahraničními partnery.
„Jak ukazují zkušenosti, není důležitá jen výše finanční podpory poskytnuté přímo exportérům. Daleko větší efektivnost vykazují nepřímé nástroje podpory vývozu, které jsou přitom podstatně méně náročné pro státní rozpočet. Důležité ale je, poskytovat služby těm, kteří je dokáží efektivně využít“, dodal Tlapa.
V České republice nyní působí 14 RIM CzechTrade, z toho 13 v regionech a jedno přímo v pražské centrále agentury CzechTrade.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down