05.12.2001 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CzechTrade představuje na bělehradském veletrhu české firmy

Šestnách českých společností prezentuje na právě probíhajícím bělehradském mezinárodním veletrhu FOOD 2001 Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade. “Rozhodli jsme se, že po velmi úspěšném veletrhu, který se konal letos v květnu v Novém Sadě, uspořádáme ještě jednu takovouto akci. Rozhodli jsme se pro prezentaci formou výrobkově-katalogové výstavy, která umožňuje minimalizovat náklady," řekla Jana Kaštánková z agrárního odboru agentury.

Jak Kaštánková uvedla, na společném stánku představují výrobky několika firem najednou a místo toho, aby tady měla každá společnost svého člověka, zastupuje všechny společnosti zaměstnanec agentury CzechTrade.
Zástupce agentury CzechTrade a na daném veletrhu i zástupce společností se snaží o navázání co možná největšího množství kontaktů. “Při jednání jménem firmy nevstupujeme do rozhovorů o ceně. Sháníme kontakty, poskytujeme informace, sháníme potenciální zýkazníky, ale o ceně nejednáme. Na přání společnosti jí sjednáme obchodní jednání a pokud si to firma výslovné přeje, pak tomuto jednání můžeme být přítomni,” vysvětlila Kaštánková. Největší šanci na úspěch mají na zmíněném veletrhu balicí stroje pro potravinářství a aditiva pro mastný průmysl. Velkým problémem v obchodě s Jugoslávíí je stále potřebné zajištění obchodů proti finančnímu riziku. Jugoslávie se ve členění EGAP řadí do kategorie 7, tedy velmi riziková oblast. To, ře ještě nebyla zaplacena žádná splátka z ůvěru na Kolubaru A a B je příčínou toho, že je velmi těžké získat finanční zajištění pro obchod s jugoslávskou firmou.
Na veletrhu FOOD 2001 pod křídly CzechTrade vystavují tyto subjekty:
Gaston – rybí a ovocné konzervy
Gastroservis – gastronomické zařízení a nerezový nábytek
Hamé – výroba konzervovaných potravin
J4 – výroba pekařských pásových pecí
Lagris – balení a výroba zemědělských komodit
Leros – výroba především ovocných a bylinných čajů
Linea Nivnice – ovocné šťávy, nektary a nápoje, sirupy, lihoviny apod.
Michelské pekárny – pekařské a cukrářské výrobky
Pacovské strojírny Trading – zařízení pro potravinářský průmysl
Pěkný-Unimex – aditiva pro mastnou výrobu, koření
Pharmix – zařízení a stroje pro potravinářský, farmac. a chem. průmysl
Pistachio – import, zpracování, distribuce a export suchých plodů
Pivovar Náchod – výroba a prodej piva
Rupa – výroba cukrovinek
Sanela – výroba sanitární elektroniky
Triapex export – výroba balících strojů

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down