19.11.2002 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Další kolo prodeje státní půdy

Pozemkový fond (PF) ČR, který podle zákona o prodeji půdy prozatím odstátnil celkem 41 tisíc hektarů zemědělských pozemků, z toho letos doposud celých 31 400 hektarů, vyhlásí ve čtvrtek 21. listopadu další – v pořadí už desáté – plánované kolo veřejné nabídky pozemků podle § 7 zákona o prodeji půdy.

O nabízených 13 079 pozemků o celkové výměře 14 382 ha se budou moci v průběhu tří měsíců (tedy do 21. února 2003) přihlásit na jednotlivých územních pracovištích PF samostatně hospodařící rolníci, společníci obchodních společností, členové družstev, vlastníci půdy a oprávněné osoby.
Osoby, které mají s PF uzavřenou nájemní smlouvu déle než pět let, mohou podle zákona využít svého přednostního práva na získání 50% takto pronajatých pozemků, nejvýše však 300 ha.
Kupní cenu je možné bezúročně splácet třicet let.
Úplný seznam nabízených pozemků, doplněný o podrobnou informaci o průběhu prodeje, bude ode dne vyhlášení nabídky k dispozici v denním tisku, na úředních deskách územních pracovišť PF v každém okrese, na obecních úřadech a rovněž na internetové stránce www.pfcr.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down