Další případ ošizených polských potravin

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v prodejně řetězce Tesco ve Frýdku-Místku ošizené párky vyrobené v Polsku. Uzené kuřecí párky Morliny Berlinky v balení po 250 gramech s datem spotřeby do 21. dubna obsahovaly méně masa, než výrobce uváděl na obale. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Výrobcem párků je polská společnost Animex Foods Sp.

"Výrobce na obalu deklaroval obsah masa 84 procent, laboratorní rozbor SZPI ale prokázal přítomnost masa pouze v množství 74,1 procenta. Informace na obalu tak uváděla spotřebitele v omyl ohledně skutečného složení potraviny," uvedl Kopřiva.
S prodejcem zahájila inspekce řízení o uložení pokuty. Zároveň mluvčí SZPI upozornil, že letos inspektoři zachytili větší množství falšovaných masných výrobků. Naposledy v dubnu našla SZPI zboží polského výrobce Tarczyński z Trzebnice v Lidlu a v Kauflandu, v březnu šlo o masové konzervy z Polska. Ve všech případech výrobce uváděl na obalu vyšší obsah masa, než výrobek reálně obsahoval. Často se realita s údajem lišila o více než deset procent.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down