Další restaurace porušila zákon

Krajská veterinární správa pro Středočeský kraj podala dne 21. dubna 2015 podnět orgánu ochrany veřejného zdraví k okamžitému uzavření Hostince u České koruny v Kutné Hoře. K porušení zákona došlo hned v několika případech a ke spolupráci byla rovněž přizvána Policie České republiky. Oznámil to mluvčí Stávní veterinární správy ČR Petr Pejchal.

Po celé kuchyni se vyskytoval myší trus. Veterinární inspektoři v provozovně rovněž odhalili neoznačená vejce bez dokladu původu (celkem 43 kusů), 20 kg mraženého masa bez povinného označení a bez dokladu původu a dále množství potravin s prošlým datem spotřeby (i několik měsíců). Kontrolovaná osoba tvrdila, že se v provozovně nevaří, nicméně kontrola prokázala, že opak je pravdou.

S provozovatelem bude v nejbližší době zahájeno správní řízení za porušení zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích (prošlé potraviny a neoznačená vejce/maso bez dokladu původu), za což hrozí pokuta až do výše 50 000 000 Kč.

Vzhledem k tomu, že obsluha restaurace – i přes poučení podle kontrolního řádu – nepředložila na výzvu doklad totožnosti, požádali veterinární inspektoři o spolupráci Policii České republiky.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down