31.07.2007 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Daně pro vinaře se podle Gandaloviče měnit nebudou

Jak dnes řekl ministr zemědělství Petr Gandalovič pro Český rozhlas, daně pro vinaře se měnit nebudou. "Pokud nás k tomu nepřinutí Evropská komise, tak vláda nebude navrhovat spotřební daň na víno," řekl.

Ministr tak odmítl informace televize Prima, která v neděli uvedla, že část poslanců ODS z frakce kolem poslance Vlastimila Tlustého navrhla, aby se z každého litru vína platilo deset korun do státní pokladny. Moravští a čeští vinaři by navíc měli povinnost registrovat veškeré vinařské sklepy jako vinařské sklady.
Podle Gandaloviče se musí jednat o nedorozumění, neboť k návrhu se vůbec nikdo nehlásí. Gandalovič dodal, že se osobně ptal Vlastimila Tlustého, ten si není vědom toho, že by se o něčem podobném jednalo.
O návrhu svých stranických kolegů nevěděl ani šéf sněmovního zemědělského výboru Jiří Papež. Daň považuje za diskriminační, protože by ohrozila konkurence schopnost českých vinařů v rámci Evropské unie.
Také podle Gandaloviče by zavedení daně ohrozilo české vinařství. "V době, kdy se snažíme ho ubránit proti novým návrhům ze strany Evropské komise, by bylo nesmyslné, abychom jeho pozici ještě oslabovali zavedením ještě nějaké další daně," uvedl.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 70MB (14% of 500MB)