Dánská skupina Carlsberg kupuje 51 procent Žateckého pivovaru

Dánská pivovarnická skupina Carlsberg uzavřela dohodu o převzetí 51 procent Žateckého pivovaru. Carlsberg oznámil, že zařadí českou značku piva Žatec do svého portfolia a po převzetí ji bude moci uvést na vybrané trhy skupiny. Carlsberg je čtvrtým největším producentem piva na světě a úzce spolupracuje s Budějovickým Budvarem.

Obchodní ředitel Žateckého pivovaru Radek Vincík k tomu řekl, že je to velmi čerstvá informace na to, aby se mohli okamžitě vyjádřit k tomu, co jim novinka přinese. Zatím se nic nemění, podotkl. Dodal, že během několika dnů bude vědět více. Podle něj jsou nyní v dobré kondici a mají stabilní pozici na trhu. Firma zaměstnává zhruba 50 lidí a roční výstav má kolem 30 000 hektolitrů.
Žatecký pivovar byl založen v roce 1801, pivo se však v proslulé chmelařské oblasti vařilo už daleko dříve. Společnost má podle svého webu zhruba desítku produktů, včetně bezlepkového světlého ležáku vhodného pro spotřebitele trpící celiakií, tedy nesnášenlivostí lepku. Řadí se mezi malé průmyslové pivovary. Mezi nejznámější piva Carlsbergu patří značky Carlsberg, Tuborg, San Miguel či Kronenbourg. Firma spolupracuje s Budějovickým Budvarem, který je od června 2007 výhradním importérem Carlsbergu do České republiky. Carlsberg se naopak stará o prodej produktů Budvaru na některých zahraničních trzích.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *