18.12.2013 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Datle obsahovaly larvy a brouky

Společnost Penny Market musí stáhnout z pultů datle, které obsahovaly mrtvé larvy, brouky a stopy jejich působení. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) napadenou potravinu našla při kontrole provozovny v Hviezdoslavově ulici v Brně. Informoval o tom mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Problém se škůdci se konkrétně týkal výrobku Tunisian Dates - datle proslazené s peckou ve 200gramovém balení s minimální trvanlivostí do 30. prosince 2014. Dovozcem je bratislavská společnost Encinger.
Nabízení potravin napadených škůdci je podle Kopřivy nepřijatelné - jedná se o potravinu nevhodnou k lidské spotřebě - a z toho důvodu inspekce uložila prodejci opatření, aby závadnou potravinu neprodleně stáhnul z celé tržní sítě. S prodejcem zahájí inspekce správní řízení o uložení sankce. Datle a další sušené ovocné plody náleží k sortimentu, který spotřebitelé vyhledávají ve zvýšené míře v předvánočním období, a proto tento typ zboží zůstává jednou z kontrolních priorit inspekce, zdůvodnil zaměření kontroly Kopřiva.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down