11.09.2000 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dcery Tchecomaltu konkurs neohrozí

Představenstvo Tchecomalt Group, a.s., podalo návrh na vyhlášení konkursu na svou společnost. Brněnský obchodní soud návrh zaregistroval, zatím však o něm nerozhodl. „Neznamená to ale, že celá skupina podniků půjde do konkursu, jak si to někteří mylně vykládají,“ řekl Dušan Falge, předseda představenstva Tchecomalt Group, a.s. Podle něho se konkurs nijak nedotkne chování dceřiných firem k zemědělcům, protože ty působí samostatně, mají i své vlastní úvěrové zdroje.

„Obchodní sladovny mají plně finančně pokrytý výkup ječmene, nákupní podniky výkup obilí i řepky. Není důvodu, aby zemědělcům neplatily. Naopak, asi polovina z dodavatelů splácí úrodou své dluhy,“zdůraznil Falge.
Společnost Tchecomalt Group, a.s., je podle něho „jen střecha, přes níž IPB firmu kontrolovala“. Vlastní sice akcie dceřiných firem, ale jinak s nimi není finančně provázána, jak Falge prohlásil. „Právě splácení investičních úvěrů na nákup akcií je důvodem, proč jsme podali návrh na konkurs, nikoli výše provozních úvěrů, jak se také uvádělo v tisku,“ řekl Falge. Rozhodnutím o konkursu a pod kontrolou nuceného správce se podle jeho slov vyjasní i rozšířené dohady o neprůhledném vlastnictví společnosti. „Nikdo se pak nemusí bát, že budou dceřiné společnosti nějak ohroženy,“ uzavřel.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down