10.04.2003 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Delegace Evropské komise a OBI pokračují v rozsáhlé informační akci o vstupu do EU

Tuto sobotu (12. dubna) bude pokračovat dosud nejrozsáhlejší veřejná informační akce o souvislostech vstupu České republiky do Evropské unie připravená Delegací Evropské komise v ČR ve spolupráci se společností OBI. Na soboty 29. března, 5. dubna a 12. dubna 2003 totiž Delegace spolu s OBI připravila pro širokou veřejnost projekt Dny Evropské inspirace, který v tyto soboty probíhá zároveň ve všech šestnácti marketech OBI v České republice.

„Již první sobota ukázala zájem občanů o takovouto formu poskytování informací o vstupu České republiky do Evropské unie. Jsem rád, že se nám spolu se soukromým subjektem úspěšně podařilo rozvinout tento nový typ přímé komunikace s lidmi, který je vhodným doplněním dlouhodobých informačních aktivit Delegace Evropské komise pro českou veřejnost. Očekávám, že zbývající dvě soboty, po které projekt Dny Evropské inspirace ještě poběží, se setkají s ještě větším zájmem,“ uvedl velvyslanec a vedoucí Delegace Evropské komise v České republice Ramiro Cibrián.
V rámci projektu Dny Evropské inspirace má každý návštěvník OBI možnost získat informace o Evropské unii, zapojit se do kvizové soutěže s evropskou tematikou a vyhrát tak poukázky na nákup zboží v marketech OBI. Připravena je také soutěž pro děti o čokoládová eura. Na závěr této akce proběhne slosování o hlavní výhru – Eurovíkend v Athénách. Jméno výherce bude zveřejněno na internetových adresách www.evropska-unie.cz a www.obi.cz a zároveň květnovém čísle Magazínu EU (vychází jako příloha sobotního Magazínu deníku Právo).
„Během první soboty, kdy projekt Dny Evropské inspirace probíhal, byl o naše evropské kvizy a informace o EU ze strany zákazníků velký zájem. Ukázalo se tak, že tento projekt má šanci oslovit s informacemi o Evropské unii značnou část veřejnosti. Doufám, že náš společný projekt s Delegací Evropské komise lidem pomůže, aby se mohli při referendu o členství v EU rozhodnout kvalifikovaně, na základě znalostí objektivních informací,“ zdůraznil generální ředitel OBI Karel Slepicka..
Společnost OBI zařadila projekt „Dny Evropské inspirace“ mezi nosné marketingové projekty s maximální podporou: OBI připravilo grafické řešení a širokou podporu v centrální marketingové komunikaci i v místě prodeje, v marketech poskytuje prostory pro informační stránky Informačního centra Evropské unie, vyrobilo letáky s „evropskými" kvizy a o akci informuje ve svých informačních materiálech, které se distribuují do schránek dvou milionů domácností.
V závěru projektu Dny Evropské inspirace proběhne 12. dubna v ostravském OBI (Ostrava – Zábřeh, Výškovická 46), seminář pro české dodavatele marketů OBI, kteří již nyní splňují evropské normy a jsou tak plně připraveni na členství v EU. Na semináři, na kterém mimo jiné vystoupí velvyslanec Ramiro Cibrián, se bude diskutovat o spolupráci českých výrobců s nadnárodními řetězci, možnostech uplatnění českých výrobců na evropských trzích, o plnění podmínek evropské legislativy, a o roli soukromých společností při informování občanů o souvislostech vstupu do EU.

Informace o Evropské unii v rámci Dnů Evropské inspirace může veřejnost získat ve všech OBI prodejnách ještě v 12. dubna 2003 v následujících časech:

10:00-20:30 OBI Praha 4 – Modřany (Lhotecká 446); OBI Praha 4 – Roztyly (Tomíčkova ul.); OBI Praha 6 – Ruzyně (Výtvarná 3); OBI Praha 9 – Prosek (Prosecká 78); OBI Praha 10 – Štěrboholy (Ústřední ulice); OBI Plzeň – Borská Pole (U Letiště 2); OBI Most (Chomutovská 1316); OBI Liberec – Pavlovice (Letná 606); OBI Hradec Králové (Ak. Bedrny 383), OBI Ostrava – Zábřeh (Výškovická 46), OBI Olomouc (Horní lány 2)
10:00-19:30 OBI Brno – Komín (Bystrcká ulice); OBI České Budějovice (Pražská 2540); OBI Havířov IV – Suchá (Před tratí 4); OBI Opava (Hlučínská 51); OBI Zlín (tř. T. Bati 399)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down