17.03.2008 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Delší termín pro obnovu lesa

Ministr zemědělství Petr Gandalovič minulý týden schválil prodloužení termínu pro příjem Žádostí o dotaci v rámci Programu rozvoje venkova na záměr Obnova lesního potenciálu po kalamitách. Žádosti tak bude možné nadále podávat až do 28. března. Informoval o tom tiskový mluvčí MZe Petr Vorlíček.

Ministr tak rozhodl v zájmu rychlejšího odstranění kalamitních škod v lesích, ačkoliv škody jsou výrazně menší, než u orkánu Kyrill, a tudíž není třeba přijímat žádná mimořádná opatření.
Na základě rozhodnutí ministra zemědělství tedy bude prodloužen termín pro příjem Žádostí o dotaci Programu rozvoje venkova na záměr a) Obnova lesního potenciálu po kalamitách, který je součástí podopatření II.2.4.1 Obnova lesního potenciálu po kalamitách a zavádění preventivních opatření.
Žádosti tak bude možné nadále podávat až do 28. 3. do 13:00 hod dle jednotné doby pro příjem žádostí na regionálních odborech Státního zemědělského intervenčního fondu. Pouze v pondělí 17. 3. bude možno žádosti podávat jen do 13:00 hod.
Záměr a) Obnova lesního potenciálu po kalamitách je standardním nástrojem využívaným pro odstranění kalamitních škod v lesích v rámci Programu rozvoje venkova ČR. Toto opatření bylo již úspěšně čerpáno v rámci programu Rozvoje venkova a multifunkční zemědělství v programovém období 2004-2006.
Příjem žádostí na záměr b) Zavádění preventivních opatření v lesích v rámci podopatření II.2.4.1 a podopatření II.2.4.2 Neproduktivní investice v lesích bude ukončen v plánovaném termínu, a to v pondělí 17. 3. v 13:00 hod.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down