06.04.2009 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Demonstrace jsou opět ve hře

Zemědělci možná budou v blízké budoucnosti znovu demonstrovat kvůli problémům v sektoru mléčného skotu. Zhruba polovina oblastních agrárních komor a chovatelských organizací je totiž zastáncem okamžitých protestů, druhá polovina chce počkat na jmenování nové vlády a zkusit o svých požadavcích vyjednávat, uvedl prezident Agrární komory ČR Jan Veleba.

Podle Veleby je však možné, že nakonec převáží zastánci protestu. Rozsah ani forma případného protestu nejsou zatím známy, definitivní rozhodnutí by mělo padnout tento týden. "Moje osobní pozice je, že čekat není na co a že se ničeho nedočkáme," řekl šéf komory. Zopakoval, že ministerstvo zemědělství s farmáři od jejich březnové demonstrace nejedná, ani se problémy chovatelů nesnaží dále řešit. Navíc ministr zemědělství Petr Gandalovič neinicioval jednání o mléku na Radě ministrů, která zasedala koncem března v rámci českého předsednictví Evropské unie.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down