14.07.2000 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Den Zemědělce, věnovaný řepce, se vydařil i přes rozmary počasí

Předváděcí akce byla tentokrát ve znamení techniky pro sklizeň řepky a společně ji uspořádala odborná periodika Zemědělec, Farmář, Mechanizace zemědělství, Úroda a Agrodružstvo Jevišovice. Základní myšlenkou celé akce bylo nabídnout zemědělcům možnost, vyzkoušet si osobně stroje, které jsou na trhu, na jednom předváděcím místě.

Návštěvníci tak měli k dispozici sklízecí mlátičky značek Case, Class, John Deere, Massey Ferguson a New Holland, techniku pro přepravu řepkového semene, postřikovače, podmítací nářadí agregované s traktory různých značek a také univerzální nosič zemědělských nástaveb Tatra 815 v novém provedení. Celou akci na závěr doplnila prohlídka v lisovně řepkového oleje Agrodružstva Jevišovice, kam dodala lisovací technologii firma Farmet Česká Skalice. O více než 500 návštěvníků bylo dobře postaráno i po stránce občerstvení. Jedinou vadou celé akce bylo nepříznivé počasí s vydatným deštěm. Podrobnější informace s bohatým obrazovým doprovodem přinese týdeník Zemědělec číslo 30.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down