27.08.2004 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Deset firem převzalo ocenění Zlatý klas živitelky za vystavený výrobek

Za nejlepší vystavený výrobek získalo ocenění Zlatý klas dnes na výstavě v Českých Budějovicích deset firem. Dvě ceny doprovázela kytička za ekologicky šetrný produkt. Soutěžilo se v pěti kategoriích.

V kategorii rostlinná výroba získala Zlatý klas s kytičkou strakonická společnost Jihospol za dovážený prostředek Amalgerol Premium. Funguje jako stimulátor fyziologických funkcí v rostlinách a mikrobiálních procesů v půdě. Samotný klas obdržela pražská společnost Finstar za smáčedlo Break Thru S 240.
Druhý Zlatý klas s kytičkou získala firma Tesas Top z Nepomuku na Plzeňsku za smykem řízený čelní nakladač. V mechanizaci dále zaujal traktor Zetor 8441 Proxima, jednořádkový sklízeč brambor, cibule a kořenové zeleniny AVR Spirit 4100 firmy LIVA Předslavice a kolový traktor New Holland TS 135 A, jejž dováží Agrotec Hustopeče u Brna.
V kategorii živočišná výroba získalo Zlatý klas bílé ušlechtilé plemeno prasat společnosti Reprogen Planá nad Lužnicí, kolekce plemenných prasat Zemědělské společnosti Dubné Žabovřesky a sada dietních krmiv od Mediapharmu CZ Hustopeče u Brna.
Z potravinářského a zpracovatelského průmyslu obdržely ocenění pekárny Pekast za zlatou strouhanku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down