Desetitisíce Pražanů se bavily na slavnostech pivovaru Staropramen

První letní den navštívilo čtvrtý ročník Slavností pivovaru Staropramen rekordních 23 000 návštěvníků, kteří vypili více než 450 hl litrů piva a snědli tři tuny pochoutek.

„Akce se odehrála v přátelské atmosféře, byla dokonalým spojením výborného piva, dobře zvoleného programu a ideálního počasí. Mne osobně těšil velký zájem o exkurzi pivovarem,“ říká sládek pivovaru Staropramen Milan Jeřábek.
Ze 40 píp, u nejdelšího, 40 m dlouhého pivního baru v Čechách teklo pivo Staropramen Světlý, Ležák, Granát a Černý. Navíc se zde, přímo z pivovarských sklepů, čepovalo unikátní nefiltrované pivo Staropramen Kvasničák. Mnohé pivní znalce zlákal i gurmánský pivní koutek, novinka letošních Slavností, kde příchozí ochutnávali belgické speciály Stellu Artois, Hoegaarden a Leffe.
Hudební program slavností zahájila kapela Divokej Bill. Poté se na dvou scénách střídaly kapely jako Queen Revival, Classic R’ n‘ Roll Band, Ready Kirken, The Radios, Jolly Joker, The Apples či zpěvačka Lenka Dusilová. Hudební vystoupení zakončily skupiny Support Lesbiens a Čechomor.
Někteří z návštěvníků si vyzkoušeli atrakce z putovní road show Staropramen Chlapark. Děti dováděly, soutěžily a bavily se v Dětském světě. Slavnosti vyvrcholily po desáté hodině večer velkolepým ohňostrojem.
„Bezprostředně po akci byl zahájen úklid pivovaru a jeho okolí. Do ulic vyjely čistící vozy a úklidové čety. Akce se obešla bez větších incidentů, “ dodává Simona Krautová, manažerka pro vztahy s veřejností společnosti Pražské pivovary, a.s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *