16.09.2005 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Déšť ztížil dnešní zahájení mistrovství světa v orbě

První den soutěžního klání na Mistrovství světa v orbě začalo. Poprvé se konalo v České republice. V Praze- Suchdole se sešlo 58 oráčů z 29 zemí, někteří přijeli z dalekého zámoří, například z Keni, Nového Zélandu či Austrálie. Pluhy i traktory si zpravidla přiváží vlastní. Oráčům dnes práci s technikou na strništi značně ztížil déšť, terén se rozmáčel, sdělil předseda Společnosti pro orbu ČR Josef Kachník.

Počasí ale neuškodilo špatné počasí. K vidění byla fascinující pestrá škála traktorů, mezi nimiž je několikrát zastoupen domácí Zetor. Mezi pluhy v drtivé míře převládá norský Kverneland.
Po dnešní orbě na strništi se bude orat v sobotu orat louka. Body se sčítají z obou částí soutěže. Hodnotí se například přímost a rovnoměrná hloubka brázdy a také čas. Soutěží se přitom ve dvou kategoriích, kdy 28 závodníků používá klasický dvouradličný pluh a třicet z nich oře otočným pluhem.
Českou republiku reprezentuje letos v kategorii klasických pluhů loňský i předloňský mistr republiky Václav Milík, v druhé kategorii je zástupcem několikanásobný domácí mistr Aleš Malý. Podle výsledkových listin v posledních třech letech v orbě klasickým pluhem dvakrát zvítězil Rakušan, stejně tak v orbě otočným pluhem dvakrát vyhrál Angličan.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down