Díky pivu v plechovkách výrazně roste pivovaru export

Svijanskému pivovaru roste díky plechovkovému pivu výroba i export. V první polovině letošního roku dodal pivovar na trh 333 300 hektolitrů piva, z toho 8,4 procenta firma vyvezla do zahraničí. Loni se export na tržbách společnosti podílel ze 6,7 procenta. Největším odbytištěm je zatím Slovensko. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí společnosti Luboš Spálovský.

Pivovar ale vyváží také do Chorvatska a dalších východoevropských zemí, Pobaltí a Ruské federace. První kontejner plechovkového piva vypravili v červnu zákazníkovi na východní pobřeží USA. "Do konce roku se chceme dostat na úroveň kolem deseti procent celkové produkce, přičemž těžištěm naší exportní politiky je export plechovkového piva na nejvyspělejší evropské a světové trhy," doplnil ředitel Pivovaru Svijany Roman Havlík.

Pivovar Svijany je největším pivovarem v Libereckém kraji. Loni dodal na trh rekordních 638 400 hektolitrů piva. Pivo v plechovkách prodává od roku 2001, v minulosti si je ale nechával stáčet u externích dodavatelů. Loni investovala firma sto milionů korun do pořízení vlastní stáčecí linky na plechovky, v březnu začali jako první v Česku do plechovek stáčet i nepasterované pivo. "V první polovině roku se do plechovek stočilo zhruba dvacet tisíc hektolitrů piva," řekl Spálovský. Celkově letos plánuje firma do plechovek stočit nejméně 30 tisíc hektolitrů piva, což představuje šest milionů půllitrových plechovek.

Produkce Pivovaru Svijany vzrostla v prvním pololetí meziročně o 18 tisíc hektolitrů, což představuje nárůst o 5,7 procenta. Důvodem je podle Spálovského nejen růst exportu, prodej roste i na tuzemském trhu. Lepší jsou díky teplému počasí i prázdninové měsíce. Víc se pije točeného piva, kterého se podle Spálovského v červenci prodalo o čtyři procenta víc než před rokem. Celkově plánuje letos pivovar dodat na trh nejméně 650 tisíc hetolitrů Svijanského piva.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down