Dlouholetý mluvčí opouští Státní veterinární správu

Státní veterinární správu (SVS) ke konci ledna opouští její dlouholetý mluvčí Josef Duben (64). Komunikaci instituce měl na starost muž známý mimo jiné tím, že k tiskovým zprávám připojoval vlastní básničky. Na postu byl více než 15 let, od poloviny loňského prosince zastává funkci oficiálního mluvčího SVS Petr Pejchal (32), Duben je jeho zástupce. Loni v rámci soutěže Mluvčí roku obdržel za svou dlouholetou práci cenu Anny Veverkové, což je nový název pro kategorii síň slávy.

"Ke konci ledna opravdu končím, mám tam nástupce, který to po mě přebírá," potvrdil Duben. O veterinárním dozoru se podle svých slov snažil informovat slušně a srozumitelně, bez snah o senzace. Přestože již dostal několik pracovních nabídek, do pracovního úvazku již prý nastupovat nechce. Nevylučuje však nepravidelnou spolupráci s některými subjekty.  Duben byl mluvčím organizace od září 1999. S médii či zvířaty souvisela i jeho předchozí zaměstnání. Absolvent Vysoké školy zemědělské působil například jako učitel a následně ředitel na zemědělské střední škole, pracoval také jako zootechnik u cirkusů či redaktor v časopise Chovatel. Ve volném čase píše knihy, kterých mu vyšlo sedm. Tomuto svému hlavnímu koníčku se chce nyní věnovat více.
Dubnův nástupce Pejchal nastoupil na tiskové oddělení SVS v prosinci 2013.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down