Dnes se má jednat o převodu pohledávky za Setuzou

Na dnešním programu dozorčí rady České konsolidační agentury (ČKA) se má jednat o převodu státní pohledávky 4,1 miliardy korun vůči Setuze na Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond. Když stát převede pohledávku za Setuzou na podpůrný fond, může fond jednat s vlastníky Setuzy o přeměně dluhu na akciový podíl. Zájem o potravinářskou firmu má ale také finanční skupina PPF, která nabídla za pohledávku vůči Setuze 570 milionů korun.

Ministr zemědělství Jan Mládek dosud neobdržel žádnou písemnou nabídku od PPF. Proto se tím nezabývá a dozorčí rada by měla potvrdit převod na fond. Pokud PPF hodlá vstoupit do hry, pak by měla co nejrychleji dodat písemnou nabídku, vzkázal Mládek finanční skupině.
Předseda dozorčí rady ČKA Vlastimil Tlustý převod pohledávky již dříve odmítl s tím, že by ji agentura měla nabídnout k prodeji ve standardní veřejné soutěži. PGRLF podle něj není určen k tomu, aby nabýval a spravoval pohledávky. Navíc fond již držel podíl v Setuze, o který přišel za podivných okolností, uvedl dříve Tlustý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *