30.08.2000 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dnes začíná konference Agroregion 2000 v Českých Budějovicích

V Českých Budějovicích byl dnes zahájen III. ročník mezinárodní konference Agroregion 2000, na nímž převzal záštitu rektor Jihočeské univerzity František Střeleček. Mottem konference, která potrvá do pátku 31. srpna, je revitalizace agrární politiky – strategie pro předvstupní období do EU.

Jak sdělil za organizátory Alois Květoun, manažer fakulty, dnešní den věnují účastníci konference návštěvě agrosalónu Země živitelka. Zítra dopoledne se bude konat společné plenární zasedání, na kterém bude hovořit Tomáš Kreutzer, ředitel odboru předvstupní koordinace MZe, o transformaci českého zemědělství a přípravě zemědělsko-potravinářského komplexu na vstup do EU. Přímá kompenzace příjmů v zemědělství – „kámen úrazu“ nebo šance v rámci vstupu do EU? je téma, jemuž se bude věnovat Deterd Goeman, zahraniční expert, který působí na MZe. Během dopoledního bloku přednášek vystoupí také rektor JČU František Střeleček, prezident Agrární komory ČR Václav Hlaváček a Jaroslav Novák z VÚZE.
Další program je rozdělený do tří sekcí: EKO – Konkurenceschopnost a trvale udržitelný rozvoj, ZOO – Živočišná výroba před vstupem ČR do EU a FYTO – Trvale udržitelné hospodaření v zemědělské krajině.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down