28.03.2001 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dnes začíná první veletrh konopí u nás

Pod názvem Kono-Business Czech 2001 zahájilo dnes první tuzemský konopný veletrh v Českých Budějovicích občanské sdružení Konopa Ústí nad Labem, které jjiž dva roky usiluje o obnovu pěstování a zpracování průmyslového konopí jako významné domácí suroviny.

Člen prezidia sdružení Libor Kníže uvedl, že konopný veletrh je součástí výstavy ekologických technologií, ekologicky šetrných výrobků a zdravého životního stylu Ekostyl 2001, která na českobudějovickém výstavišti potrvá do soboty. "Letos jsme kromě českých firem přizvali i firmy ze Švýcarska a Nizozemska, které se zabývají průmyslovým zpracováním konopí. Součástí expozice je prodej výrobků z konopí k nimž patří například olej, mouka, nápoje, sladkosti, oblečení, kosmetika a stavební materiály. Nabízíme také informace a konzultace, naučné video-programy a tématickou literaturu," řekl Kníže. Sdružení Konopa podle něj usiluje o změnu názoru veřejnosti, že konopí je především surovinou na marihuanové cigarety. "Předmětem našeho zájmu jsou užitkové odrůdy konopí, které obsahují maximálně 0,3 procenta tetrahydrocannabinolu (THC, omamná látka) a nejde tedy o drogu," zdůraznil.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down