Dny českého zemědělství se konaly poprvé i ve Straškově

Naučně-zábavný program s ukázkou nejmodernější techniky a digitálních nástrojů pro řízení farmy v 21. století včetně precizního zemědělství, nebo i ukázku historické techniky Spolku podřipských oráčů nabídla návštěvníkům společnost Astur Straškov-Vodochody v Ústeckém kraji v rámci Dnů českého zemědělství, které se uskutečnily v rámci projektu Zemědělského svazu ČR Zemědělství žije! na řadě farem 16. až 17. června. Ten si klade za cíl edukovat širší veřejnost o zemědělském hospodaření.

Letošní Den otevřených dveří se ve straškovské farmě konal poprvé. „Pořádáme ho jako dobří sousedé a zveme naše kolegy, sousedy, z regionů i z celé republiky, naše obchodní partnery a další, aby se přišli podívat na to, jak se aktuálně dělá zemědělství, jaké jsou nové trendy, technika, software a podobně. „Je to fantastická příležitost poznat lidi z okolí a pozvat je k nám na dvůr, pohovořit s nimi, zeptat se na to, co je trápí a co udělat jinak, a vyměnit si kontakty,“ uvedl na této akci ředitel společnosti Ondřej Dvořák s tím, že mají několik fantastických partnerů, s nimiž spolupracují a ti mají interaktivní ukázky zpracování dat z družic a další.  Farma Astur Straškov sídlí pod Řípem a zabývá se jak rostlinnou, tak živočišnou výrobou. Hospodaří přibližně na 3200 hektarech. Pěstuje pšenici, ječmen, kukuřici, hrách a sóju. V rámci živočišné výroby se podnik zaměřuje na výkrm býků, kterých je ve středisku v Račiněvsi přibližně 400. „Chov je sice ztrátový ale pro nás je důležitý kvůli produkci hnoje,“ vysvětlil s tím, že kvůli ekonomice podnik neudržel chov prasat.* 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down