22.08.2007 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Do ČR přijel egyptský ministr zemědělství

Ministr zemědělství a rekultivace půdy Egyptské arabské republiky Amin Ahmed Mohamed Abaza dnes přicestoval na třídenní pracovní návštěvu ČR. V odpoledních hodinách jednal se svým českým protějškem Petrem Gandalovičem. Agroweb o tom informovala ředitelka odboru komunikace MZe Ilona Chalupská.

Hlavními tématy jednání ministrů jsou agrární obchod, kontrola kvality zemědělských a potravinářských produktů, používání hnojiv v ČR, ekologické zemědělství a biopotraviny nebo výzkum, vzdělávání a poradenství v zemědělské oblasti.
Důležitým bodem programu Amina Ahmeda Mohameda Abazy a Petra Gandaloviče je také jednání o aktivitách českých firem v Egyptské arabské republice a o možném vývozu z České republiky. „Egypt byl vždy tradičním odbytištěm pro české stroje a technologie. Naším cílem je na tuto tradici navázat,“ uvedl ministr Gandalovič.
Ministr Abaza si po příletu do české metropole prohlédl Botanickou zahradu Praha. Ve čtvrtek bude čestným hostem slavnostního zahájení 34. ročníku výstavy Země živitelka a navštíví mimo jiné mlékárnu Madeta. Součástí pátečního programu je např. prohlídka Střediska Rybářství Hluboká a.s., spojená s výlovem. Po jejím skončení je naplánován i krátký neformální brífink s novináři.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down