30.08.2004 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Do Hradce Králové se vracejí dožínky

V sobotu 18. září ožije celý Hradec Králové festivalem dobrého jídla, pití a skvělé zábavy. Po mnoha letech se tady znovu konají Královéhradecké krajské dožínky. Organizátoři se rozhodli celou akci umístit do atraktivního prostoru Šimkových sadů. Začátek je plánován na desátou hodinu.

Hlavním cílem je během dožínek představit to nejzajímavější ze zemědělství Královéhradeckého kraje. Odborné poroty ocení nejúspěšnější královéhradecké pěstitele a chovatele. Z mnoha kategorií jmenujme například chovatel skotu či pěstitel obilovin, a to za každý okres. Oceněny budou rovněž nejlepší farmy roku. Speciální dožínkový věnec připraví Zahradnická škola z Kopidlna.
Návštěvníky čeká rovněž bohatý doprovodný program, a to hned na několika scénách. Na hlavním pódiu vystoupí mimo jiné imitátor a bavič Vladimír Hron, legendární skupina Katapult a zpěvák Jožka Černý. Diváky jistě potěší i královéhradecká skupina Lokálka. Na další ploše se odpoledne uskuteční celorepublikové setkání souborů mažoretek. Chybět nebude ani výstava zemědělské techniky, výběhy se zvířaty, stánky s řemesly a občerstvením a nejrůznější atrakce pro děti.
Na hlavním pódiu bude program moderovat Eduard Hrubeš, na vedlejším Daniel Rumpík.
Záštitu nad akcí převzali ministr zemědělství Ing. Jaroslav Palas, rada Královéhradeckého kraje, královéhradecký hejtman Ing. Pavel Bradík a primátor Hradce Králové Ing. Oldřich Vlasák.
Pořadateli jsou Královéhradecký kraj, Chovservis, a. s., Regionální agrární komora, Zemědělský svaz, Asociace soukromých zemědělců, Společnost mladých agrárníků a Sdružení východočeských chovatelů hospodářských zvířat.
Akce je určena široké veřejnosti a vstup je zdarma.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down