Do jarní potravinové sbírky se zapojilo rekordní množství prodejen

Do jarní potravinové sbírky se od 23. dubna zapojilo 1194 kamenných prodejen, což je zhruba o 400 více než před rokem. Obchody zároveň na celý víkend zvýšily počet zaměstnanců pro výběr pomoci. Novinářům to řekl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) Tomáš Prouza. Podle organizátorů jsou potravinové banky v posledních měsících pod enormním náporem, důvodem je zejména zdražování potravin a narůstající počet lidí ohrožených chudobou. Poptávku po pomoci navíc zvyšuje i uprchlická krize, lidé už v uplynulém měsíci darovali skoro 100 tun potravin pro ukrajinské uprchlíky.

Na velkou poptávku po pomoci z potravinových bank upozornil i Prouza. Podle něj bude letos rekordní objem pomoci ze strany obchodů. Letošní počet zapojených prodejen označil Prouza za nejvyšší pro jarní termín sbírky. Zároveň doufá, že rekordní bude i množství vybrané pomoci. Přesná čísla budou mít organizátoři až po ukončení sbírky v on-line obchodech. Celonárodní sbírka potravin se tradičně koná dvakrát ročně. Vloni na podzim v ní lidé darovali kolem 580 tun potravin a drogistického zboží pro potřebné, dalších 450 tun pomoci pak nashromáždily potravinové banky loni na jaře. Letošní jarní kolo sbírky začalo už v úterý v on-line obchodech potravin, kde bude možné darovat pomoc ještě následující skoro dva týdny. Během víkendu pak jsou sbírky i v kamenných prodejnách.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down