31.01.2001 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Do konce ledna přišlo 3300 žádostí o mléčné kvóty

K 30. lednu podali tuzemští producenti mléka asi 3300 žádostí o individuální produkční kvóty. Poslední termín, do kdy lze podat žádost Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu (SZIF), je dnes 31. ledna. Agrowebu to potvrdil Hugo Roldán z tiskového oddělení MZe. Přitom fond očekával, že bude celkově vyřizovat asi 6000 žádostí.

Po přidělení kvóty má zemědělec možnost do 1.března požádat o její navýšení. Stejný termín platí i pro žádosti o nové kvóty. O ty se uchází subjekty, které začnou s produkcí mléka teprve letos nebo měli prodlevu v produkci delší než 30 dní. Systém mléčných kvót má začít fungovat od 1. dubna. Celková domácí produkce mléka by po případném zvýšení individuálních kvót a po přidělení nových neměla přesáhnou 3,01 miliardy litrů mléka ročně.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down