Do oprav vodohospodářské sítě dá letos Praha téměř tři miliardy korun

Hlavní město letos prostřednictvím své firmy Pražská vodohospodářská společnost (PVS) investuje do obnovy vodohospodářské sítě zhruba 2,96 miliardy korun, více než loni. ČTK to řekl pražský radní Michal Hroza. Připravovaný dokument již projednal magistrátní výbor pro infrastrukturu. V následujících týdnech jej projednají pražští radní a následně i zastupitelé.

PVS pronajímá vodovodní síť firmě Pražské vodovody a kanalizace (PVK), jejímž většinovým vlastníkem je společnost Veolia a menšinovým Praha. Většina peněz na opravy jde z nájemného od PVK.

"Máme připravený roční investiční plán PVS, který je nyní projednáván na magistrátu. Ke schválení radě města jej předložím na některém z nejbližších zasedání," řekl Hroza.

Částka, kterou plánuje město spolu s vodohospodáři utratit, půjde podle něj na již započaté projekty a rovněž na ty, které PVS zahájí letos. Mezi nimi jsou například opravy vodovodních řadů, vodohospodářských objektů nebo čistíren odpadních vod. Větší část peněz je určena na již rozestavěné projekty. Plán zahrnuje rovněž stomilionovou rezervu pro nenadálé situace. Peníze jsou vyčleněny také na opravu Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV).

Většinu peněz na investice získá PVS z nájemného od PVK, které je hrazeno z vodného a stočného. Letos by mělo PVS doputovat 2,76 miliardy korun. Další peníze chce společnost spolu s městem získat z dotací od ministerstva zemědělství nebo převodem části nájemného z loňska.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down